5 бджілок комунікації

Деякі мої спостереження щодо комунікації з колегами, друзями, будь-ким, що можуть бути корисними для вас. Чому бджілки? Бо люблю цих комах :)

#1 Hello… It’s me…

Ніхто не любить отримувати просто повідомлення “Привіт” без жодного контексту. Скоріш за все людина просто очікує щоб ви спершу теж привіталися, це наче дає їй змогу продовжувати. Ніби вона отримала від вас дозвіл на те, щоб далі донести свої думки. Або це, на думку деяких співбесідників, такий собі small talk. Але це не він. Просто “Привіт” без нічого — ніщо. Ви заставляєте людину бавитися в словесний пінг понг:

“Привіт”

“Привіт!”

“Як справи?”

“Все супер, чим я можу тобі допомогти?”

“В мене до тебе є така справа…”.

Цей діалог цілком можна зекономити, якщо одразу написати суть свого запиту. Краще одразу зрозуміти, що від тебе треба, ніж відволікатися на короткі репліки.

#2 Навіщо тобі то?

Ще одна штука: писати, що тобі щось треба, але не пояснювати навіщо. Приклад: “збери мені, будь ласка, статистику за такий-то період” або “мені потрібен список людей”. Прикладів такого плану дуже багато, але що заважає одразу дати колезі зрозуміти навіщо і для чого виник такий запит. Як саме пояснення причини допоможе?

  • Людина зрозуміє, що в тебе є чіткі дедлайни і тобі щось треба до певного періоду часу не просто тому що так тобі придумалося, а бо ти готуєшся до заходу чи презентації;
  • “Мені потрібен список людей, бо ми плануємо зробити на них розсилку і запросити на захід. Таким чином ми частково запромотуємо ініціативу, над якою ти працюєш”. Тут вже в людини підключається зацікавленість, адже твій запит починає явно чи опосередковано стосуватися її/його роботи;

#3 Пропонувати не треба тиснути

Кожен ставить знак коми в цьому реченні на свій розсуд. Але звісно кращий для всіх варіант: пропонувати, не треба тиснути, скажи? Дуже круто, якщо ти знаєш, що ти хочеш. Це, на правду, дуже важлива штука.

Ще краще, коли ти відкритий до діалогу і готовий до змін в твоєму ідеальному на перший погляд плані. Адже ми всі команда і робимо спільну справу. Дуже важливо довіряти своїм колегам і прислухатися до того, що вони радять і пропонують.

Зовсім супер, якщо в тебе є декілька варіантів, парочка ідей, з якими можна прийти до колеги і обговорити. Можливо, в процесі брейнштормінгу знайдеться третій цікавий варіант, що стане ще кращим.

#4 Do you speak English?

Це не зовсім те, про що ви подумали. Це про написання імен та прізвищ в корпоративній переписці. Коли до мене приходить колега і питає, до кого було б логічніше піти з певним запитом, я не пишу ім’я та прізвище українською. Я завжди пишу так, як людина підписана в корпоративній соц мережі.

Адже інколи є велика плутанина з транслітерацією буквосполучень ЙО, ЬО, м’якого знаку; навіть банальна літера Я може писатися по різному: ia, ya, ja, просто a. Тому чому би не пожаліти час свого співрозмовника/співрозмовниці і не дати йому/їй одразу правильний варіант англійською мовою? І це я ще не згадала колег з одновим прізвищем, прізвищем і ім’ям.

Коли в компанії працювала дівчина з таким саме прізвищем, як в мене, мені періодично писали з різними запитами. То трохи весело навіть було. ;)

#5 Знайди свою фішку

Моє і’мя дозволило мені знайти самий ненав’язливий і смішний спосіб нагадати про себе. Коли я бачу, що мені хтось не відписує, чи запрошую повторно колегу на захід, я починаю своє повіомлення зі слів Алочка-напоміналочка. :)

Так у колеги не виникає ніяковість від того, що я нагадую про те, що він/вона щось не зробили вчасно або про щось забула/забув. Зазвичай таке звернення викликає в колег посмішку.

Мене звати Алла Ждань і я — PMO Community Manager. Тут пишу про Community та Event Management, і частково про Marketing.

Завела свій канал в Telegram, мій LinkedIN з постами англійською, та особистий Facebook.

--

--